Ik ben nieuw

Nieuw in de Jacobikerk?

Introductiebijeenkomsten

Ben je nieuw in de Jacobigemeente? Dan nodigen wij je van harte uit voor de introductieavond.

Voor mensen die nieuw in de gemeente zijn, houden we een introductieavond. Deze introductieavond biedt de gelegenheid om de gemeente en het gemeenteleven beter te leren kennen: wat is de achtergrond van de wijkgemeente, wat is de visie en wat gebeurt er allemaal.

De avond is bedoeld om vertrouwd te raken met de gemeente en te helpen hierin je eigen plek te vinden: hoe kun je betrokken raken en wat zijn wederzijdse verwachtingen. Het is ook een uitgelezen mogelijkheid om andere nieuwe gemeenteleden te leren kennen. Ook leden die al langer komen, maar de gemeente beter willen leren kennen, zijn van harte welkom.

Data
 • Wanneer: twee keer per jaar. Kijk in de agenda voor de eerstvolgende bijeenkomsten.
 • Locatie: Jacobikerk, 20.00 uur
 • Contactpersoon: Marleen de Sterke ()
 • Ledenadministratie

  Wie zich betrokken voelt bij onze wijkgemeente, kan zich opgeven als meelevend lid of zich officieel laten inschrijven als lid. Officiële inschrijving resulteert automatisch in een opname in het meelevendenbestand.

  Onder meelevenden verstaat de kerkenraad mensen die min of meer regelmatig in de Jacobikerk komen of dit zouden willen doen, maar bijvoorbeeld door ziekte verhinderd zijn. De gegevens worden gebruikt ten behoeve van het pastoraat, het jeugdwerk, de catechese en voor onderlinge informatie.

  Lid worden
  Wil je lid worden van de Jacobikerk? Vul dan het inschrijfformulier onderaan deze pagina in.

  Het is natuurlijk niet de bedoeling om hiermee de drempel van de Jacobikerk te verhogen: iedereen mag binnen komen, ook zonder zich bekend te maken. En als je wel lid wordt, dan leidt dit niet tot bepaalde verplichtingen.

  Voor inhoudelijke vragen over inschrijving kun je contact opnemen met een van de ouderlingen. Voor organisatorische vragen kun je terecht bij de ledenadministratie.

  Ledenadministratie
  De ledenadministratie van de wijkgemeente Jacobikerk bevat de gegevens van:
 • alle protestants ingeschrevenen die binnen de geografische grenzen van onze wijkgemeente wonen;
 • degenen die zich officieel als lid bij onze wijkgemeente hebben aangesloten via de zogenaamde perforatieregeling;
 • degenen die zich als meelevend lid hebben aangemeld;
 • anderen, die zich niet hebben opgegeven, maar die door de kerkenraad wel als meelevend worden beschouwd.


 • Ga je verhuizen, trouwen of zijn op een andere wijze je gegevens veranderd? Met 800 meelevenden kan de kerkelijke administratie alleen functioneren als de verhuisgegevens en andere mutaties worden doorgegeven. Dat kan heel eenvoudig via e-mail:

  Inschrijfformulier

  Inschrijfformulier

  We zien dat je op een mobiele device werkt en vragen je om voor het formulier de volgende link te openen.

  Meer lezen

  Wil je meer weten over de Jacobikerk als gemeente? Kijk dan hier.